KURZ ENKAUSTIKY                       

ENKAUSTIKA je velmi stará malířská technika starověkého antického původu. K malování se používá pigmentovaný včelí vosk, který se nanáší speciální žehličkou na leštěný enkaustický papír (příp. našepsované plátno). 
 
Tahy a otisky plochou a hranami žehličky se nanáší enkaustický vosk a vytváří efekty.
Barvy se mezi sebou při nanášení mísí - vznikají zvláštní a fantazijní kombinace a duhové plochy. 
Na kurzu si vše ukážeme a vyzkoušíme krok za krokem. Jakým způsobem nejlépe vytvořit oblohu, mraky, vodu, hory, rostliny, architekturu a geometrické prvky. Jaký postup pro jednotlivé motivy zvolit. Které barvy se k sobě hodí. Jak zvolit vhodnou kompozici. Budete mít k dispozici dostatek papírů, abyste mohli zkoušet, kombinovat a vytvářet si vlastní abstraktní i tématické obrázky. 
 
Kvalitní syté pigmenty vosků dovolují dosáhnout  opravdu intenzivního barevného výsledku. Tvoření a intuitivní hraní s jasnými, pestrými barvami, celková volnost  a nenáročnost techniky působí relaxačně. Včelí vosk při nahřívání navíc příjemně medově voní. 
 

Cena kurzu je 1190,-                                   

 V ceně kurzu jsou veškeré pomůcky - enkaustické vosky, papíry, ubrousky, karty na výrobu přáníček a záložek, pasparta na vybranou malbu, zapůjčení enkaustické žehličky, akrylových barev a štětců. K dispozici po celou dobu káva, čaj, džus, minerální voda. 

   

                          FOTOGALERIE MALEB