Otázky a odpovědi

Nikdy jsem moc nekreslila, ale chtěla bych to umět. Má smysl se kurzu účastnit, když neumím vůbec nic nakreslit?

Určitě ano. Kurz je právě velmi vhodný pro naprosté začátečníky, protože se postupuje od úplných začátků, jako když se ve škole učíte psát. Vaší nespornou výhodou jako začátečníka je to, že pokud jste nikdy nekreslili, nemáte zafixovány špatné návyky a bude pro Vás snadnější a rychlejší si osvojit ty správné. Uvidíte, že to opravdu dokážete. K účasti na kurzu nepotřebujete mít žádné předchozí výsledky nebo zkušenosti.

Co všechno se na kurzu naučím kreslit?

Po tréninku práce s tužkou a gumou, kreslení čáry, stínování, šrafování budeme kreslit:

vlastní ruku, botu, zátiší, kresbu podle předlohy, finální kresba portrétu podle fotografie

Na těchto kresbách získáte dovednosti, zkušenosti a znalosti, které pak dále již můžete aplikovat na libovolný motiv (například způsob kresby obočí je velmi podobný způsobu kresby trávy při kresbě krajiny).

Kolik je na kurzu účastníků?

Záleží na počtu přihlášených - někdy se sejde 8 někdy 10... To Vám zaručuje, že se Vám lektorka může dostatečně individuálně věnovat. Na kurzu je díky menšímu počtu také velmi příjemná atmosféra, někteří účastníci tam najdou i nové známé.

Mohou se kurzu zúčastnit i děti?

Ano mohou, doporučujeme obecně věk od 11ti let, ale po dohodě a pokud dítě kreslit baví není problém, aby přišlo i dítě mladší. Jen je potřeba počítat s tím, že se opravdu 2 dny kreslí :-)

Můžu se zúčastnit dalších kurzů kurzech (pastel, enkaustika) když jsem nebyl na Kreslení pravou hemisférou?

Ano můžete. Můžete se zúčastnit pastelu i enkaustiky i bez předchozího kurzu kreslení.